caseVaderstadkverneland

Maszyny dla Twojego gospodarstwa

Specjalistyczne ciągniki rolnicze

Nasza firma, położona w bliskim sąsiedztwie Szczecina, posiada w swojej ofercie wiele modeli profesjonalnych ciągników rolniczych. Wykwalifikowani pracownicy pomogą w doborze najlepszego traktora dla każdego gospodarstwa, w zależności od preferencji właściciela. Ponadto przy sprzedaży ciągników rolniczych nasi specjaliści przedstawią Państwu możliwości dofinansowania zakupu maszyn dla rolników – współpraca z licznymi firmami leasingowymi pozwala nam na tworzenie bardzo korzystnych ofert. Wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych z okolic województwa zachodniopomorskiego zapraszamy po najlepszy wybór ciągników rolniczych.

Rola ciągników rolniczych w gospodarstwie

Ciągniki rolnicze to maszyny, bez których trudno wyobrazić sobie pracę na roli. Ich główną funkcją jest wspomaganie innych urządzeń rolniczych, które nie mają własnego napędu. Dzięki swej budowie są to pojazdy uniwersalne, przystosowane do różnych rodzajów terenu i charakteryzujące się dużą zwrotnością.

Rodzaje ciągników rolniczych

Można wyróżnić kilka typów ciągników rolniczych ze względu na układ jezdny. Najpopularniejsze są ciągniki kołowe. Wśród tego rodzaju zwykle dostępne są traktory ze stałym napędem tylnej osi 2 WD lub 4 WD. Moc silników pierwszego wariantu wynosi ponad 300 KM, natomiast w drugim przypadku jest to do 600 KM. Na rynku dostępne są również ciągniki gąsienicowe, które dobrze sprawdzają się na trudnych terenach – tam gdzie ciągniki kołowe mogłyby sobie nie poradzić.